Evropou na kole: Známe nejzajímavější cyklotrasy! | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Evropou na kole: Známe nejzajímavější cyklotrasy!

Evropa žije cyklistikou a je škoda nechat kolo doma! A kam se vydat? Co byste řekli na historický okruh kolem Vídně nebo Mnichova, dramatickou projížďku podél Berlínské zdi či na kouzelnou Labskou stezku z Drážďan do Prahy ? 

Poznejte nejzajímavější cyklotrasy napříč evropou. Foto: Adobe Stock

Vídeň, město cyklisty vyvolené

Cyklistům je více než nakloněna rakouská metropole, kde vyrostla spousta tematických cyklotras, cyklopůjčoven, ale také třeba cyklogaráží. Pokud se sem vydáte, za projetí rozhodně stojí Okružní cyklostezka po Ringu, kdy budete za příjemné jízdy shlížet na jednu památku Unesco za druhou. Trasa totiž vede po rovince, a tak budete mít i dost času na kochání. Do sedla nasednete u mostu Marienbrücke na náměstí Schwedenplatz, pokračujete podél okružní ulice Ringstraße kolem překrásných staveb, jakými jsou Státní opera, císařský palác Hofburg nebo Parlament. Odtud můžete pokračovat do historického centra anebo svá řídítka natočit směrem k Dunaji a vydat se po romantické stezce podél promenády. Při cestě zpět na start budete mít v nohách příjemných 4,5 kilometru. Za jak dlouho to ujedete, je jen na vás, protože na trase je spousta lákadel v podobě slavných muzeí i útulných kaváren.

Koupit jízdenku: Vídeň

Z Drážďan do Prahy Labskou stezkou

Drážďany autobusem
Vyjeďte si na projížďku přes německý Národní park Saské Švýcarsko.
Foto: Philipp Ziegler/Tourismusverband Sächsische Schweiz e. V.

 

Ano, Drážďany na kole a cyklostezky kolem nich jistě stojí za to, ale pro náročnější cyklisty máme něco jiného – Labskou stezku, kterou budete nejspíš zdolávat několik dnů a našlapete při ní přes 200 km, ale ten zážitek stojí za to! Do Drážďan (anebo opačně) se můžete dopravit i s kolem autobusy Eurolines vybavenými speciálními nosiči na kola, která nemusíte skládat ani balit. Cesta vás pak povede z Drážďan do romantické Pirny, do lázeňského městečka Bad Schandau, přes německý Národní park Saské Švýcarsko, projedete hranicí a jste v úchvatném Labském kaňonu, ztraceni v čase mezi unikátními skalními věžemi, než vás pro změnu pohltí krásy Národního parku České Švýcarsko. Cestou do cíle se pak ještě pokocháte Děčínem, Litoměřicemi a Mělníkem.

Koupit jízdenku: Drážďany

Berlínské cyklodrama podél zdi a za romantikou do Postupimi

Německá metropole se pyšní nevídaným množstvím kvalitních a pohodových cyklostezek, které vedou centrem i krásnou krajinou plnou jezer a lesů. Mezi ty nejzajímavější patří rozhodně trasa s dramatickou atmosférou Mauer Radweg vedoucí 165 kilometrů podél původní Berlínské zdi. Zastavíte se u tunelů, jimiž lidé prchali na Západ za svobodou, minete obávanou zámeckou věž, z níž útočili východoněmečtí odstřelovači, Most špionů a mlčky budete míjet pomníčky 125 obětí „studené války“. Pokud chcete něco veselejšího, vydejte se z Berlína do Postupimi za nádhernými zámky a zahradami, které je rovněž příjemné projet na kole… A přibalte si plavky, cestou jistě neodoláte některému z kouzelných jezer!

Koupit jízdenku: Berlín

Mnichovské cykloprohlídky

Mnichov autobusem
Organizované prohlídky města na kolech. Foto: Dollarphotoclub

V Mnichově pojali cykloturistiku velice originálně – z náměstí Marienplatz se totiž od března až do října můžete vydat na organizovanou prohlídku města – v angličtině, ovšem na kole! Trasa má zhruba 6 kilometrů a prohlédnete si na ní všechny tamní stěžejní památky – od náměstí Karlsplatz pojedete přes pěší zónu v centru, tržnici Viktualienmarkt, kolem zámku Nymphenburg s velkým parkem nebo do jednoho z největších evropských parků – do Anglické zahrady s kouzelnými jezírky a letohrádky.

Koupit jízdenku: Mnichov