Francie na kole | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Francie na kole

Paris Bike Tour

Podívejte se na Paříž očima Pařížana! Je jedno, jestli je to vaše první či pátá návštěva Paříže, každopádně cykloprojížďka s průvodcem je ideální způsob jak se aktivně přemisťovat mezi jednotlivými památkami. Kolo je zábavné a Segway jednoduše magické, tak proč nevyzkoušet oboje? Pro ty z vás, kteří jste už v Paříži někdy byli, je to zase možnost získat nové informace, slyšet nová vyprávění. Ať tak či onak, určitě dojdete k názoru, že jízda na kole je nejlepší způsob, jak vidět Paříž. Památky zahrnuté do okruhu - Eiffelova věž, Louvre, hrob Napoleóna a Invalidovna, Ecole militaire (vojenská škola), Vítězný oblouk, Muzeum Rodina, Náměstí Svornosti - Place de la Concorde, Muzeum Orsay, most Alexandra III., Velký a Malý palác, La Madeleine, Champs-Elysées, Tulerijské zahrady a spousta dalšího.

 

Foto: Adobe Stock

 

Odkud-kam: okruh centrum Paříže s návratem do místa startu

Délka trasy: cca 4,5 hodiny 

Náklady: od 28,--EUR (zahrnují: kolo, helmu, místního průvodce)

Koupit jízdenku do Paříže.

 

Na kole do Versailles

 

Foto: Adobe Stock

 

Prohlédněte si Versailles jinak a objevte tajná zákoutí rozsáhlých versaillských zahrad se všemi pamětihodnostmi včetně Malého a Velkého Trianonu a Velkého kanálu.  Z centra Paříže odjedete společně s průvodcem linkou RER do Versailles (cca 20 minut). Prvním bodem programu bude zastávka na trhu v centru Versailles, kde si můžete nakoupit na obědový piknik - čerstvé bagety, sýr, šunku, víno a spoustu dalšího. Dále si prohlédnete první část zahrad - opustíte pěší návštěvníky, kteří se pohybují jen v malé části rozlehlých zahrad a objevíte tak zahrady a lesy, které jsou protkány sítí stezek a širokých cest. Lokalita je to přímo jako stvořená pro polední piknik - konec Velkého kanálu (Grand Cana) - místo, kde bývaly hostiny pro Ludvíka XIV., XV. a XVI. s nádherným výhledem na zámek. Po obědě se podíváte do interiérů a nahlédnete tak do života francouzské monarchie před Francouzskou revolucí v roce 1789. Navštívíte například Velký zrcadlový sál, Královské apartmány a skvostnou královskou kopuli. Po prohlídce zámku následuji návrat linkou RER zpět do Paříže.

 Odkud-kam: z centra Paříže - Versailles - s návratem do místa startu

Délka trasy: cca 9 hodin

Náklady: od 85,--EUR (zahrnují: kolo a helmu, zpáteční jízdenku, návštěvu zámku na 90 minut, vstupné, audio průvodce ve Versailles, pojištění)

Koupit jízdenku do Paříže.

 

ŽHAVÝ TIP: cyklotrasa Paříž - Londýn

 

Foto: Adobe Stock

 

U příležitosti letní olympiády 2012  v Londýně byla otevřena jedinečná cyklostezka Paříž - Londýn, která měří celkem 400 km a vede přes Normandii. 300 km trasy vede po francouzském území až do Dieppe, z toho dvě třetiny po silních "départementales" a zbývající jedna třetina po cyklostezkách. Tato bezmotorová spojenice mezi Paříží a Londýnem - Avenue verte London-Paris - nabízí mnoho upravených tvrdých povrchů, které jsou vhodné i pro in line bruslaře, vozíčkáře a bezpečnou jízdu s dětmi. Pravdou je, že prioritou Britů je spíše styl "off road", Francouzi se zase potrpí na "de luxe".  Během putování se vám odkryjí nádherná místa, v regionu Ile-de-France vede trasa přes lesy kolem Saint-Germain-en-Laye či po březích řeky Oise. Zajímavá místa cestou: katedrála Saint Denis - první mistrovské dílo z období gotiky (8. - 13. století), zámek Chantilly z 18.století s nádhernými zahradami, kláštery na březích řeky Oisem, Giverny - zahrada impresionisty Claude Moneta, kde vznikly legendární Lekníny, vesnička Auvers sur Oise - kde nacházelo inspiraci mnoho malířů krajin a impresionistů od Daubignyho po Cézanna a Van Gogha, Gisors - městečko na historické hranici Normandie a Francie, kde docházelo k častým střetům. V Dieppe se nalodíte na trajekt a necháte se převézt do britského přístavu Newhaven, odkud zbývá 100 km do Londýna. Nezapomeňte na změnu jízdních pruhů a zařaďte se vlevo!

Odkud-kam: Paříž - Londýn

Délka trasy: 400 km

(využijte nabídky jednosměrných jízdenek, jednu cestu jeďte autobusem a zbytek na kole)

Koupit jízdenku do Paříže.

 

Loirou na kole

 

Foto: Adobe Stock

 

Údolí řeky Loiry nabízí díky husté síti cyklostezek a tras pro pěší jedinečnou možnost, jak nasát atmosféru tohoto jedinečného kraje posetého nádhernými zámky s pěstěnými parky a zahradami. Jedinečný pohled na majestátní zámek Chambord se vám naskytne z pramice plující po jednom z místních kanálů. Regiony Údolí Loiry a Pays de la Loire letos dokončují nejdelší, nejsmělejší a k životnímu prostředí šetrný turistický projekt tohoto desetiletí - systém 800 km značených cyklostezek podél jedné z posledních velkých nespoutaných řek Evropy. Cyklisté mohou využít interaktivní a obsahově dobře vybavené internetové stránky www.cycling-loire.com , která nabízí praktické kartografické služby k přípravě cesty, tipy na výlety, pobyty a okruhy.  Můžete si zde sestavit balíček na dovolenou a inspirovat se fotografiemi nebo videem. Celkem zde naleznete na 60 nápadů, z kterých si jistě vyberete.

Délka trasy: systém 800 km cyklostezek

Koupit jízdenku do Paříže.

 

Alsaskem na kole

 

Foto: Adobe Stock

 

Většina ze 700 km cyklostezek mezi městy Strasbourg, Sélestat a Molsheim až ke Colmaru je zpravidla v rovině, a tak jich využívají především rodiny. Naproti tomu kopce jsou pokryty vinicemi, které s malebnými vesničkami také lákají k projížďce na kole či na koni. Zajímavou možností jak poznat Alsasko je také z vodní hladiny - říční kanály a samotný Rýn jsou velmi vhodné pro říční turistiku. Stačí párkrát šlápnout do pedálů a můžete obdivovat krásy švýcarských a německých sousedů - vyzkoušejte "Cyklostezku tří zemí" (Véloroute Trois Pays) s celkovou délkou 67 km - 2 okruhy vedoucí na území Francie, Švýcarska a Německa: MALÝ OKRUH (67 km) z Chalampé do Chrütlihofu nebo VELKÝ OKRUH (193 km) - Mulhouse, Bâle, Rheinfelden a Neuenburg (40 km od Friburgu). Ti zdatnější si jistě nenechají ujíž cyklostezku "TMV" - Přejezd masívu Vogézy (Traversée du Massif des Vosges), od Wissembourgu po Thann, tato trasa má celkem 420 km značených cyklostezek a převýšení 9.000 m, cyklostezka vede přes 2 regionální přírodní park. A proč se nevydat na kole na známou Vinnou stezku (Route des vins d´Alsace) a nenechat se okouzlit vinicemi, kde se pěstuje Ryzlink či Tramín červený?

Délka trasy: síť téměř 2.000 km cyklostezek

Koupit jízdenku do Štrasburku.