Německo na kole | Eurolines.cz - Vaše spojení Evropou

Německo na kole

Šlapete do pedálů, projíždíte úchvatnou krajinou i tajemnými místy, kde se psala historie. Odpočíváte při koupání v jezerech nebo v jednom z nejzajímavějších zábavních vodních parků. Sem tam narazíte na pivovar nebo sesednete z kola a proletíte se na chvíli balónem. Kde to všechno zažijete? Na cyklostezkách vedoucích z Mnichova, Berlína nebo Norimberku, kam vás i s kolem přepraví autobusy Eurolines.

 

Foto: Shutterstock

 

 

Velkým trendem je nakupování jednosměrných jízdenek, kdy cyklisté jedou jednu cestu autobusem, druhou na kole. Kolo se přepravuje na některých linkách jako druhé zavazadlo zdarma, na spoji Praha – Drážďany – Berlín - Kodaň a Praha - Mnichov pak nově na speciálních závěsech za poplatek. I s bicyklem se tak můžete nechat pohodlně dopravit do vybraných přímých destinací, jejichž nabídka je letos skutečně široká - podívejte se na bližší informace o přepravě kol.

 

Berlin Wall Trail: nejslavnější cyklostezka Německa

Vůbec nejoblíbenější cyklotrasu Německa Berlin Wall Trail najdete v hlavním městě, jak jinak. Na 160 km dlouhé asfaltové trase, která vás povede po stopách Berlínské zdi až do historie studené války, poznáte centrum města, ty nejdůležitější muzea a památky německé metropole. Pokud patříte do iRodiny (vlastníků iPhonů, iPadů), pak si do chytrého telefonu stáhněte aplikaci “The Berlin Wall”, která vám poví všechny zajímavosti. Mapa znázorňuje umístění zdi, obrázky a odkazy, díky kterým nebudete potřebovat průvodce.

Koupit jízdenku do Berlína.

 

Berlin - Kodaň: unikátní cyklostrasa pro zkušené

Na cyklotrasu Berlin - Kodaň se mohou vydat jen ti, kteří mají už nějakou tu stovku kilometrů najeto. Ono zvládnout 650 km v mírně kopcovitém terénu není žádná legrace. Měli byste si naplánovat místa pro chvilkový “oraz”. Ideální volbou je region Braniborsko či Meklenburská jezera, kde si můžete smočit unavené nohy. Hranice Německa opustíte v Rostocku, kde se za pomocí trajektu dostanete do Dánka, odkud budete na trase pokračovat až do cíle.

Koupit jízdenku do Berlína.

 

Berlín Dahme Cycle Rout: trasa pro rodiny

 

 

do Německa na kole
Foto: Shutterstock

 

 

Příjemná trasa Berlín Dahme Cycle Rout začíná v Köpenicku, který je považován za zelené plíce Berlína, tak dýchejte zhluboka, ať tuto 123 km dlouhou cyklostezku udýcháte. Do batohu si přibalte i plavky, protože hrozí, že některý člen vaší cykloskupiny, zejména děti, budou chtít zastavit v Tropical Islands, původně hangáru pro vzducholodě, dnes jednom z nejvyhlášenějších vodních zábavních parků. Není možné odolat laguně, deštnému pralesu tvořenému 50 000 rostlinami a možná se i proletíte balónem. Jakmile vás lenošení přestane bavit, je čas pokračovat v cestě. Nezapomeňte ale na to, že se vaše trasa (Dahme Cycle Rout) protne s trasou bruslařů (Flaeming Skate Route), tím předejdete zbytečným úrazům. Cílem cesty je Kolpien a romantický pramen řeky Dahme.

Koupit jízdenku do Berlína.

 

Flaeming Skate & Bike Route, berlín: trasa pro cyklisty i bruslaře

 

Foto: Shutterstock

 

Patří jedna část vaší rodiny k milovníkům in-line bruslení a druhá část jsou zase vášniví cyklisté? Vydejte se do Berlína, kde je trasa Flaeming Skate & Bike Route, na které si zajezdí celá rodina. Unikátní bruslařská stezka leží cca 60 km jižně od Berlína a lze ji považovat za nejlepší bruslařskou trasu v Evropě. Areál je rozdělen do osmi dobře značených a vzájemně propojených okruhů - od nejkratší dráhy pro začátečníky v délce 11 km - až po nejdelší 92 km úsek vedoucí  převážně rovinatou krajinou Dolního Flämingu - Brandenburska. Kratší okruhy jsou ideální pro jednodenní etapy, vhodné především pro rodiny s dětmi, které se v létě se mohou například zchladit při návštěvě přírodního koupaliště a venkovních bazénů. 

Koupit jízdenku do Berlína.

 

Isar Cycle Route - s dětmi kolem Mnichova

Cyklostezka Isar Cycle Route měří téměř 300 km a vyzkoušíte si na ní, jak vaše horské kolo zvládne rozmanitý terén. Cesta se táhne přes louky v Alpském podhůří, pokračuje do hornobavorských měst, kde je doslova povinností zastavit se na “jedno”, a vede až k farmářům s nachystaným čerstvým mlékem. Na této trase nehrozí žádné prudké stoupání. Ne nadarmo je označována za trasu vhodnou i pro rodiny s dětmi. Minimální dopravní provoz vám umožní v bezpečí se kochat pohledem na Karwendelské pohoří.

Koupit jízdenku do Mnichova.

 

Mangfall Bike Trail: mnichovské roviny pro začátečníky

Mapa Německa nebude nutná, pokud se rozhodnete pro trasu Mangfall Bike Trail, která vede přes rovinatý povrch a přívětivý terén. Stačí jet zhruba 50 km stále za nosem až do Rosenheimu, který je touto cestou připojen k Mnichovu. I cyklisté musí cestou nabrat síly, a proto se na této trase nachází pivovar Aying, jehož pivo dodává více energie než iontový nápoj.

Koupit jízdenku do Mnichova.

 

Tajný tip na výlet v Mnichově: Olympiapark

 

Foto: Shutterstock

 

Když už budete v Mnichově - ať už s kolem či bez - rozhodně se vydejte do Olympiaparku, unikátní architektonické stavby, kde se konaly Olympijské hry i MS ve fotbale. Speciální objevnou stezku ocení i vaše děti, které se tady navíc mohou svést malým vláčkem. Úplně nejoblíbenější jsou ovšem fotbalové prohlídky do kabin velkých hvězd a vystoupat můžete i na 200 m vysokou olympijskou věž, z níž je neopakovatelný výhled. Projdete si Olympijský stadion i halu, kde dnes až pro čtrnácti tisícové publikum pořádají koncerty největší hudbení hvězdy planety jako Whitney Houston, Paul McCartney, Rolling Stones či Pink Floyd... Která celebrita měla největší ruce pak zjistíte v uličce slávy, kde otisky svých prstů nechal Ozzy Osbourne, Elton John a mnozí další.

Koupit jízdenku do Mnichova.

 

Regnitz Cycle Tour: výlet s partou kamarádů do Norimberku

Pokud toužíte putovat po stopách Albrechta Dürera a bohatých patricijských rodin, pak se vydejte na cyklostezku podél řeky Regnitz, která začíná v Norimberku (Regnitz Cycle Tour). Následujte říčku Pegnitz až do města Fürthu, kde se vlévá do mohutnějšího Regnitzu. A teď se musíte rozhodnout. Zvolíte mnohem snazší a hlavně kratší trasu (75 km) podél vodního kanálu Mohan-Dunaj, který běží paralelně s řekou Regnitz, nebo si vyberete delší cyklistickou trasu (85 km)? U první volby je výhodou malý provoz a na druhé stezce zase můžete obdivovat malebné údolí Regnitz. Cílovou destinací pro vás bude město Bamberg, kde můžete obdivovat přírodní rezervace, zalesněné kopce a písečné říční zátoky.

Koupit jízdenku do Norimberku.

 

 

Více informací o cyklotrasách v Německu najdete na: 

www.germany.travel (angličtina)